Min side

Log ind

BOSS Casual Sebas Cargo Pants Army Green
BOSS Casual Sebas Cargo Pants Army Green
BOSS Casual Sebas Cargo Pants Army Green
BOSS Casual Sebas Cargo Pants Army Green
BOSS Casual Sebas Cargo Pants Army Green
BOSS Casual Sebas Cargo Pants Army Green
BOSS Casual Sebas Cargo Pants Army Green
BOSS Casual Sebas Cargo Pants Army Green
SHOP THE LOOK
BOSS Casual Sebas Cargo Pants Army Green i gruppen Tøj / Bukser / Cargobukser hos Care of Carl (14643111r)

Sebas Cargo Pants Army Green

Cargobukser fra BOSS Casual - en kollektion med casual-betonede produkter til den urbane mand. Udstyret med store lommer på lårene, to baglommer og gylp med lynlås.

Produktet er udsolgt.

Se vores øvrige sortiment for lignende produkter.
Størrelse: 
Antal: 
  • Om produktet
  • Om BOSS Casual
  • Specifikationer
  • Bedømmelser (0 stk)
  • Kontakt os
Oversigt

• Cargobukser fra BOSS Casual.
• Fremstillet i bomuld.
• Gylp med lynlås.
• To lommer foran samt to baglommer. 
• Store lommer på lårene.
• Taljevidden kan justeres med to spænder.

Pasform
• Tapered fit, smal pasform. 
• Normalhøjde talje. 
• I størrelse 50 har bukserne en fodvidde på 37 cm, smalle ben.
• Normal i størrelsen, vi anbefaler at du vælger din normale størrelse.

• Modellen på billedet er 186 cm, vejer 78 kg og bærer størrelse 48.

Hvad gør man når buksen sidder fint, men alligevel ikke helt perfekt fra starten? I Carl Magazine kommer vi med nogle enkle råd til skrædderforandringer som kan gøre, at buksen sidder som skåret på dig.
Artikelnummer
14643111r
Produktets mål

Mål i cm4648505254
Talje84909296100
Inderben7677777879
Lårvidde5862646668
Knævidde4444464850
Fodvidde3636363840
Se hvordan vi måler og omregner størrelser »

Linjen BOSS Casual blev lanceret i 1999 som et supplement til Hugo Boss' øvrige sortiment med mere afslappet beklædning til manden som lever en mere urban og afslappet livsstil. De udmærker sig blandt andet for deres jeans og læderjakker, og kollektionen er målrettet manden med et ungt sind som vil udtrykke en individuel og fritænkende stil.

100% Bomuld
30 graders maskinvask i halvfyldt maskine.
Tåler ikke blegning med klor.
Må ikke tørretumbles.
Strygning ved lav temperatur.
Må ikke renses.
Farve: Grøn
Pasform: Indsnævret
Produceret i: Sri Lanka
Lev. art nr: 50382618
Lev. farve nr: 302
Bedømmelser (0 stk)
Skriv en bedømmelse »
Tak for din anmeldelse!
Kontakt os

Generelle spørgsmål
Du kan finde vores svar på de mest stillede spørgsmål her.

Telefon: 89 88 00 11
Hverdage kl 08.00-17.00.

Mail: info@careofcarl.dk
Vi besvarer din mail inden for 24 timer på hverdage.