Min side

Log ind

BOSS Casual Stapered4 Linen Trousers Navy
BOSS Casual Stapered4 Linen Trousers Navy
BOSS Casual Stapered4 Linen Trousers Navy
BOSS Casual Stapered4 Linen Trousers Navy
BOSS Casual Stapered4 Linen Trousers Navy
BOSS Casual Stapered4 Linen Trousers Navy
BOSS Casual Stapered4 Linen Trousers Navy
BOSS Casual Stapered4 Linen Trousers Navy
SHOP THE LOOK
BOSS Casual Stapered4 Linen Trousers Navy i gruppen Tøj / Bukser / Hørbukser hos Care of Carl (14643211r)

Stapered4 Linen Trousers Navy

Hørbukser fra BOSS Casual. En kollektion casual-betonede produkter, der egner sig perfekt til hverdagsgarderoben.  

Produktet er udsolgt.

Se vores øvrige sortiment for lignende produkter.
Størrelse: 
Antal: 
  • Om produktet
  • Om BOSS Casual
  • Specifikationer
  • Bedømmelser (0 stk)
  • Kontakt os
Oversigt

• Hørbukser fra BOSS Casual.
• Fremstillet i hør.
• Gylp med lynlås.
• Snøre i livet på indersiden af linningen.

Pasform
• Tapered fit, smal pasform. 
• Normalhøjde talje.
• I størrelse 48 har bukserne en fodvidde på 34 cm.
• Normal i størrelsen, vi anbefaler at du vælger din normale størrelse.

• Modellen på billedet er 186 cm, vejer 78 kg og bærer størrelse 48.

Hvad gør man når buksen sidder fint, men alligevel ikke helt perfekt fra starten? I Carl Magazine kommer vi med nogle enkle råd til skrædderforandringer som kan gøre, at buksen sidder som skåret på dig.
Artikelnummer
14643211r
Produktets mål

Mål i cm4648505254
Talje8284889498
Inderben8080808283
Lårvidde5658626466
Knævidde4142464748
Fodvidde3334353838
Se hvordan vi måler og omregner størrelser »

Linjen BOSS Casual blev lanceret i 1999 som et supplement til Hugo Boss' øvrige sortiment med mere afslappet beklædning til manden som lever en mere urban og afslappet livsstil. De udmærker sig blandt andet for deres jeans og læderjakker, og kollektionen er målrettet manden med et ungt sind som vil udtrykke en individuel og fritænkende stil.

100% Hør
30 graders maskinvask i halvfyldt maskine.
Tåler ikke blegning med klor.
Må ikke tørretumbles.
Strygning ved lav temperatur.
Må ikke renses.
Farve: Blå
Pasform: Indsnævret
Produceret i: Sri Lanka
Lev. art nr: 50382595
Lev. farve nr: 404
Bedømmelser (0 stk)
Skriv en bedømmelse »
Tak for din anmeldelse!
Kontakt os

Generelle spørgsmål
Du kan finde vores svar på de mest stillede spørgsmål her.

Telefon: 89 88 00 11
Hverdage kl 08.00-17.00.

Mail: info@careofcarl.dk
Vi besvarer din mail inden for 24 timer på hverdage.