Min side

Log ind

BOSS Ledan Tuxedo Trousers Black
BOSS Ledan Tuxedo Trousers Black
BOSS Ledan Tuxedo Trousers Black
BOSS Ledan Tuxedo Trousers Black
BOSS Ledan Tuxedo Trousers Black
BOSS Ledan Tuxedo Trousers Black
BOSS Ledan Tuxedo Trousers Black
BOSS Ledan Tuxedo Trousers Black
SHOP THE LOOK
BOSS Ledan Tuxedo Trousers Black i gruppen Tøj / Bukser / Smokingbukser hos Care of Carl (14372211r)

Ledan Tuxedo Trousers Black

Formelle smokingbukser med pressefolder og en elegant samt stilren silhuet fra BOSS. Bukserne er fremstillet i en fin kvalitet i uld og med detaljer i silke.  

Kampagne
Mængde
0
Kampagnestart
Kampagne stopper
Fri fragt & fri retur
Størrelse: 
Antal: 

Tilbehør

  • Om produktet
  • Om BOSS
  • Specifikationer
  • Bedømmelser (0 stk)
  • Kontakt os
Oversigt

• Fremstillet i en fin uldkvalitet. 
• Lukkes med lynlås og hægte. 
• To lommer foran.
• Detaljer i silke. 
• Pressefolder. 

Pasform
• Fodvidde på 38 cm i str. 48, smalle ben, normal pasform.
• Normal i størrelsen, vi anbefaler at du vælger din normale størrelse. 
• Modellen på bileldet er 186 cm høj, vejer 81 kilo og bærer størrelse 48.

Hvad gør man når buksen sidder fint, men alligevel ikke helt perfekt fra starten? I Carl Magazine kommer vi med nogle enkle råd til skrædderforandringer som kan gøre, at buksen sidder som skåret på dig.
Artikelnummer
14372211r
Produktets mål

Mål i cm4850525456
Talje879296100102
Inderben8384848587
Lårvidde6566697174
Knævidde4648505152
Fodvidde3839404142
Se hvordan vi måler og omregner størrelser »

Som grundstenen i Hugo Boss' kollektioner består BOSS af moderne og sofistikeret tøj til mænd som vil udstråle en følelse tidløs og klassisk stil. Her finder du alt en karrieremennesket behøver, uanset om det er et klassisk jakkesæt til arbejdet, en smoking til galamiddagen eller mere afslappet tøj til fritiden.

Yderstof: 100% Uld
Detaljer: 100% Silke
Lommerfór: 100% Bomuld
For: 100% Viskose
Tåler ikke vask.
Tåler ikke blegning med klor.
Må ikke tørretumbles.
Strygning ved middelhøj temperatur.
Tåler rensning, men ikke stærkere rensevæsker end perklorethylen. Behandles nænsomt.
Farve: Sort
Produceret i: Bulgarien
Lev. art nr: 50379911
Lev. farve nr: 001
Bedømmelser (0 stk)
Skriv en bedømmelse »
Tak for din anmeldelse!
Kontakt os

Generelle spørgsmål
Du kan finde vores svar på de mest stillede spørgsmål her.

Telefon: 89 88 00 11
Hverdage kl 08.00-17.00.

Mail: info@careofcarl.dk
Vi besvarer din mail inden for 24 timer på hverdage.