Min side

Log ind

BOSS Ryan Slim Fit Wool Suit Black
BOSS Ryan Slim Fit Wool Suit Black
BOSS Ryan Slim Fit Wool Suit Black
BOSS Ryan Slim Fit Wool Suit Black
BOSS Ryan Slim Fit Wool Suit Black
BOSS Ryan Slim Fit Wool Suit Black
SHOP THE LOOK
BOSS Ryan Slim Fit Wool Suit Black i gruppen Tøj / Jakkesæt hos Care of Carl (SA000158)

Ryan Slim Fit Wool Suit Black

4998,-

KAMPAGNE
Køb BOSS jakkesæt- Få en dragtpose

Fri fragt & fri retur
space
Jakke:

space
Bukser:

space
Antal:

Tilbehør

  • Om produktet
  • Om BOSS
  • Specifikationer
  • Bedømmelser (0 stk)
  • Kontakt os
Oversigt

• Uldhabit med to knapper fra BOSS.
• Slim fit, smal pasform.
• Fremstillet i fin super 120s uldstof signeret signeret Guabello - en italiensk stofproducent.

• Helforet habitjakke med tre frontlommer samt tre paspolerede inderlommer.  
• Fire knapper med lukkede knappehuller nederst på ærmerne.  
• Bukser som lukkes med lynlås og hægte.
• To frontlommer, to paspolerede baglommer samt pressefolder.  
• Seks bæltestropper.
• Fodvidde 34 i størrelse 48, ekstra indsnævrede ben.

Artikelnummer
SA000158
Produktets mål

Mål i cm4648505254
Ærmelængde45454647,548
Brystvidde98101105108112
Taljevidde90939699104
Længde7072737475
Skuldermål4445464749
Talje8388929599
Inderben8181828384
Lårvidde6062646668
Knævidde4244454749
Fodvidde3334363637
Se hvordan vi måler og omregner størrelser »

Som grundstenen i Hugo Boss' kollektioner består BOSS af moderne og sofistikeret tøj til mænd som vil udstråle en følelse tidløs og klassisk stil. Her finder du alt en karrieremennesket behøver, uanset om det er et klassisk jakkesæt til arbejdet, en smoking til galamiddagen eller mere afslappet tøj til fritiden.

Yderstof: 100% Nyuld
For: 100% Viskose
Tåler ikke vask.
Tåler ikke blegning med klor.
Må ikke tørretumbles.
Strygning ved middelhøj temperatur.
Tåler rensning, men ikke stærkere rensevæsker end perklorethylen. Behandles nænsomt.
Farve: Sort
Nederst på ærmerne: Lukkede knappehuller
Pasform: Smal
Produceret i: Tyrkiet
Slids: Dobbel
Lev. art nr: 50318525 & 50320555 001
Bedømmelser (0 stk)
Skriv en bedømmelse »
Tak for din anmeldelse!
Kontakt os

Generelle spørgsmål
Du kan finde vores svar på de mest stillede spørgsmål her.

Telefon: 89 88 00 11
Hverdage kl 08.00-17.00.

Mail: info@careofcarl.dk
Vi besvarer din mail inden for 24 timer på hverdage.