Log ind

BOSS The Stars1/Glamour1 Tuxedo Black
BOSS The Stars1/Glamour1 Tuxedo Black
BOSS The Stars1/Glamour1 Tuxedo Black
BOSS The Stars1/Glamour1 Tuxedo Black
BOSS The Stars1/Glamour1 Tuxedo Black
BOSS The Stars1/Glamour1 Tuxedo Black
BOSS The Stars1/Glamour1 Tuxedo Black
BOSS The Stars1/Glamour1 Tuxedo Black
BOSS The Stars1/Glamour1 Tuxedo Black i gruppen Tøj / Jakkesæt / Smoking hos Care of Carl (10786811r)

The Stars1/Glamour1 Tuxedo Black

Kampagne
Mængde
0
Kampagnestart
Kampagne stopper
Fri fragt & fri retur
Størrelse: 
Antal: 

Tilbehør

BOSS Suit Cover Black
0
Oversigt

• Smoking med to knapper fra BOSS.

• Normal pasform.

• Helforet, som gør smokingjakken behagelig med en gennemarbejdet inderside.

• Tre frontlommer samt fire paspolerede på indersiden. 

• Revers, knapper samt kantbånd ved lommer i silke.
• Smokingbukser med lynlåsgylp samt pressefolder.

• To skrå frontlommer samt to baglommer.

• Kantbånd i taljen i silke.
• 40 cm i fodvidde i str 50, lige model.
• Modellen på billedet er 186 cm høj og har størrelse 48.


Artikelnummer
10786811r
Størrelsestabel

Mål din favorit og sammenlign med målene herunder:

Mål i cm4648505254
Ærmelængde4344,5454747,5
Brystvidde100104107110116
Taljevidde9297101104109
Længde7374757677
Skuldermål45464748,550
Talje84889195100
Inderben8083848586
Lårvidde6365676971
Knævidde4547485052
Fodvidde3840404242

Hvordan måler vi? Læs mere.

Som grundstenen i Hugo Boss' kollektioner består BOSS af moderne og sofistikeret tøj til mænd som vil udstråle en følelse tidløs og klassisk stil. Her finder du alt en karrieremennesket behøver, uanset om det er et klassisk jakkesæt til arbejdet, en smoking til galamiddagen eller mere afslappet tøj til fritiden.

Yderstof: 100% Uld
For: 51% Acetat, 49% Cupro
Detaljer: 87% Viskose, 13% Polyamid
Tåler ikke vask.
Tåler ikke blegning med klor.
Må ikke tørretumbles.
Strygning ved lav temperatur.
Tåler skånsom rensning.
Farve: Sort
Nederst på ærmerne: Lukkede knappehuller
Pasform: Normal
Produceret i: Tyrkiet
Slids: Dobbel
Lev. art nr: 50170447
Lev. farve nr: 001
Bedømmelser 0/5 (0 bedømmelse)
Kontakt os

Generelle spørgsmål
Du kan finde vores svar på de mest stillede spørgsmål her.

Telefon: 89 88 00 11
Hverdage kl 08.00-17.00.

Mail: info@careofcarl.dk
Vi besvarer din mail inden for 24 timer på hverdage.