Log ind

Filippa K Christian Cool Wool Slacks Black
Filippa K Christian Cool Wool Slacks Black
Filippa K Christian Cool Wool Slacks Black
Filippa K Christian Cool Wool Slacks Black
Filippa K Christian Cool Wool Slacks Black
Filippa K Christian Cool Wool Slacks Black
Filippa K Christian Cool Wool Slacks Black
Filippa K Christian Cool Wool Slacks Black i gruppen Tøj / Bukser / Habitbukser hos Care of Carl (10794411r)

Christian Cool Wool Slacks Black

Kampagne
Mængde
0
Kampagnestart
Kampagne stopper
Fri fragt & fri retur
Størrelse: 
Antal: 

Forslag til tilbehør

Oversigt

• Habitbukser fra Filippa K.
• Gylp med lynlås og hægte.
• To skrå forlommer, samt en møntlomme.
• To indsyede baglommer med knap.
• Tilhørende habitjakker er; Tom og Christian.
• Knæforede - finere stof ved lårets inderside med god komfort.
• 37 cm i fodvidde, indsnævrede ben.
• Bukser med pressefolder.

Hvad gør man når buksen sidder fint, men alligevel ikke helt perfekt fra starten? I Carl Magazine kommer vi med nogle enkle råd til skrædderforandringer som kan gøre, at buksen sidder som skåret på dig.
Artikelnummer
10794411r
Størrelsestabel

Mål din favorit og sammenlign med målene herunder:

Mål i cm4648505254
Talje8083868890
Inderben80,582838586,5
Lårvidde5862656566
Knævidde42444646,547
Fodvidde3636,5373738

Se hvordan vi måler og omregner størrelser »

Filippa K blev grundlagt med det formål at udvikle moderigtigt tøj med et rent design som man let skulle kunne bygge en garderobe op omkring, og som skulle have et langt perspektiv design- og kvalitetsmæssigt. Baseret på disse reelle behov tilbyder Filippa K tøj til den stilbevidste mand. 

Varemærket blev grundlagt i 1993 i Stockholm, Sverige, af blandt andre Filippa Knutsson, som har lagt navn til mærket. Deres første herrekollektion blev lanceret i 1998 og bygger på varemærkets grundværdier; stil, enkelthed og kvalitet.

Yderstof: 100% Uld
For: 50% Acetat, 50% Viskose
Tåler ikke vask.
Tåler ikke blegning med klor.
Må ikke tørretumbles.
Strygning ved middelhøj temperatur.
Tåler almindelig rensning.
Farve: Sort
Produceret i: Portugal
Lev. art nr: 2-12-18021
Lev. farve nr: 1433
Bedømmelser 0/5 (0 bedømmelse)
Kontakt os

Generelle spørgsmål
Du kan finde vores svar på de mest stillede spørgsmål her.

Telefon: 89 88 00 11
Hverdage kl 08.00-17.00.

Mail: info@careofcarl.dk
Vi besvarer din mail inden for 24 timer på hverdage.