Log ind

SHOP THE LOOK
Filippa K Terry Gabardine Cropped Turn Up Trousers Mid Grey Mel i gruppen Tøj / Bukser / Habitbukser hos Care of Carl (16995411r)

Terry Gabardine Cropped Turn Up Trousers Mid Grey Mel

En afslappet model af en klassisk buks med en smal pasform fra Filippa K. Bukserne er fremstillet i uld med stretch og udstyret med elastik samt snøre i livet. 

Kampagne
Mængde
0
Kampagnestart
Kampagne stopper
Fri fragt & fri retur
Størrelse: 
Antal: 
  • Om produktet
  • Om Filippa K
  • Specifikationer
  • Bedømmelser (0 stk)
  • Kontakt os
Oversigt

• Bukser fra Filippa K.
• Elastik og snøre i bukselinningen.
• To skrå lommer foran, samt to baglommer. 
• Gylp med lynlås og pressefolder. 
• Buksefold på 4 cm. 
• Kort model.

Pasform
• Normal i størrelsen, vi anbefaler at du vælger din normale størrelse.
• Fodvidde på 34 cm i størrelse 48, ekstra smalle ben.

• Modellen på billedet er 186 cm, vejer 78 kg og bærer størrelse 48.

Hvad gør man når buksen sidder fint, men alligevel ikke helt perfekt fra starten? I Carl Magazine kommer vi med nogle enkle råd til skrædderforandringer som kan gøre, at buksen sidder som skåret på dig.
Artikelnummer
16995411r
Produktets mål

Mål i cm4648505254
Talje8286909498
Inderben7071727373
Lårvidde5861626466
Knævidde4244464748
Fodvidde3334353536
Se hvordan vi måler og omregner størrelser »

Filippa K blev grundlagt med det formål at udvikle moderigtigt tøj med et rent design som man let skulle kunne bygge en garderobe op omkring, og som skulle have et langt perspektiv design- og kvalitetsmæssigt. Baseret på disse reelle behov tilbyder Filippa K tøj til den stilbevidste mand. 

Varemærket blev grundlagt i 1993 i Stockholm, Sverige, af blandt andre Filippa Knutsson, som har lagt navn til mærket. Deres første herrekollektion blev lanceret i 1998 og bygger på varemærkets grundværdier; stil, enkelthed og kvalitet.

54% Polyester, 44% Uld, 2% Elastan
30 graders maskinvask.
Tåler ikke blegning med klor.
Må ikke tørretumbles.
Strygning ved middelhøj temperatur.
Tåler almindelig rensning.
Farve: Grå
Pasform: Indsnævret
Produceret i: Portugal
Lev. art nr: 22023
Lev. farve nr: 8069
Bedømmelser (0 stk)
Skriv en bedømmelse »
Tak for din anmeldelse!
Kontakt os

Generelle spørgsmål
Du kan finde vores svar på de mest stillede spørgsmål her.

Telefon: 89 88 00 11
Hverdage kl 08.00-17.00.

Mail: info@careofcarl.dk
Vi besvarer din mail inden for 24 timer på hverdage.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Denmark »