Log ind

Morris Heritage Mike Tuxedo Trousers Navy
Morris Heritage Mike Tuxedo Trousers Navy
Morris Heritage Mike Tuxedo Trousers Navy
Morris Heritage Mike Tuxedo Trousers Navy
Morris Heritage Mike Tuxedo Trousers Navy
Morris Heritage Mike Tuxedo Trousers Navy
Morris Heritage Mike Tuxedo Trousers Navy
Morris Heritage Mike Tuxedo Trousers Navy i gruppen Tøj / Bukser / Smokingbukser hos Care of Carl (12094711r)

Mike Tuxedo Trousers Navy

Produktet er udsolgt.

Se vores øvrige sortiment for lignende produkter.
Størrelse: 
Antal: 
Oversigt

• Smokingbukser fra Morris Heritage.
• Fremstillet i et fint uldstof.
• Gylp med lynlås, knap samt hægte.
• To skrå lommer foran, samt to paspolerede baglommer med knap.
• Striber i siden i silke, bukser med pressefolder.
• 36 cm fodvidde i str. 50, ekstra smalle ben.

Hvad gør man når buksen sidder fint, men alligevel ikke helt perfekt fra starten? I Carl Magazine kommer vi med nogle enkle råd til skrædderforandringer som kan gøre, at buksen sidder som skåret på dig.

Artikelnummer
12094711r
Størrelsestabel

Mål din favorit og sammenlign med målene herunder:

Mål i cm4648505254
Talje8085909498
Inderben7880818282
Lårvidde5862636668
Knævidde4143444646
Fodvidde3334363637

Hvordan måler vi? Læs mere.

Med stort fokus på kvalitet, stil og fine materialer er Morris Heritage den mest eksklusive af Morris's kollektioner. Her samarbejder man blandt andet med flere velkendte og velrenommerede italienske stofproducenter, såsom Vitale Barberis Canonico, Lanificio Fratelli Ormezzano og Fratelli Tallia di Delfino, for at kunne opnå den bedst mulige kvalitet. Morris Heritage er en eksklusiv kollektion med et klassisk og elegant udtryk, som egner sig perfekt til den stilbevidste mand.   

Farve: Blå
Produceret i: Tyrkiet
Lev. art nr: 550020
Lev. farve nr: 60
Bedømmelser 0/5 (0 bedømmelse)
Kontakt os

Generelle spørgsmål
Du kan finde vores svar på de mest stillede spørgsmål her.

Telefon: 89 88 00 11
Hverdage kl 08.00-17.00.

Mail: info@careofcarl.dk
Vi besvarer din mail inden for 24 timer på hverdage.