Log ind

Polo Ralph Lauren Clothing Suit Pinstripe Navy Cream
Polo Ralph Lauren Clothing Suit Pinstripe Navy Cream
Polo Ralph Lauren Clothing Suit Pinstripe Navy Cream
Polo Ralph Lauren Clothing Suit Pinstripe Navy Cream
Polo Ralph Lauren Clothing Suit Pinstripe Navy Cream
Polo Ralph Lauren Clothing Suit Pinstripe Navy Cream
Polo Ralph Lauren Clothing Suit Pinstripe Navy Cream
Polo Ralph Lauren Clothing Suit Pinstripe Navy Cream
Polo Ralph Lauren Clothing Suit Pinstripe Navy Cream i gruppen Tøj / Jakkesæt hos Care of Carl (11410911r)

Clothing Suit Pinstripe Navy Cream

Kampagne
Mængde
0
Kampagnestart
Kampagne stopper
Fri fragt & fri retur
Størrelse: 
Antal: 
Oversigt

• Uldjakkesæt med to knapper fra Polo Ralph Lauren Clothing. 
• Smal pasform.
• Halv canvas - påsyede mellemindlæg ved bryst og skuldrer giver en behagelig pasform.  
• Helforet blazer med god komfort og en gennemarbejdet inderside. 
• To frontlommer med flap og en brystlomme. 
• Fire paspolerede lommer indvendigt, hvoraf en er med knap. 

• Uldbukser med lynlås og pressefolder.
• Bukserne leveres i rå længde, som bør lægges op hos en skrædder. 
• To frontlommer og to baglommer med knapper.
• 37 cm i fodvidde i str 50, smalle ben.

Har du brug for hjælp i forbindelse med køb af jakkesæt? Læs vores guide til køb af jakkesæt i Carl Magazine.

Artikelnummer
11410911r
Størrelsestabel

Mål din favorit og sammenlign med målene herunder:

Mål i cm4648505254
Ærmelængde45,54646,546,546,5
Brystvidde96100104110114
Taljevidde869095100105
Længde7475767778,5
Skuldermål44464747,549
Talje7478849094
Inderben9595959696
Lårvidde5961636668
Knævidde4345474850
Fodvidde3536373839

Hvordan måler vi? Læs mere.

Det som i 1967 startede som en slipsekollektion har i løbt af årene udviklet sig til en hel livsstil signeret Ralph Lauren. Polo Ralph Lauren-kollektionen er grundstenen i Ralph Laurens-kollektioner og kombinerer en tidløs og afslappet preppy still fra den amerikanske østkyst og IVY-league universiteterne med en mere klassisk og formel engelsk stil. Det er ikke at overdrive, hvis man siger at Ralph Lauren har været med til at definere den amerikanske stil og den såkaldte preppy stil.   

Med sit ikoniske logo med en polospiller på en hest, er Polo Ralph Lauren gået hen og blevet et verdenskendt varemærke og en favorit i mange mænds garderobe, hvad enten det er i form af den klassiske hvide oxford-skjorte, den kabelstrikkede trøje eller den karateristiske polotrøje.  

 

Yderstof: 100% Uld
For: 100% Cupro
Tåler ikke vask.
Tåler ikke blegning med klor.
Må ikke tørretumbles.
Strygning ved lav temperatur.
Tåler almindelig rensning.
Farve: Blå
Nederst på ærmerne: Ingen knappehuller
Pasform: Smal
Produceret i: Slovakiet
Slids: Dobbel
Lev. art nr: A52UL000WO113
Lev. farve nr: C4Z19
Bedømmelser 0/5 (0 bedømmelse)
Kontakt os

Generelle spørgsmål
Du kan finde vores svar på de mest stillede spørgsmål her.

Telefon: 89 88 00 11
Hverdage kl 08.00-17.00.

Mail: info@careofcarl.dk
Vi besvarer din mail inden for 24 timer på hverdage.