Min side

Log ind

Polo Ralph Lauren Flanell Check Pyjamas Set Newton Plaid
Polo Ralph Lauren Flanell Check Pyjamas Set Newton Plaid
Polo Ralph Lauren Flanell Check Pyjamas Set Newton Plaid
Polo Ralph Lauren Flanell Check Pyjamas Set Newton Plaid
Polo Ralph Lauren Flanell Check Pyjamas Set Newton Plaid
Polo Ralph Lauren Flanell Check Pyjamas Set Newton Plaid
Polo Ralph Lauren Flanell Check Pyjamas Set Newton Plaid
Polo Ralph Lauren Flanell Check Pyjamas Set Newton Plaid
SHOP THE LOOK
Polo Ralph Lauren Flanell Check Pyjamas Set Newton Plaid i gruppen Tøj / Pyjamas & Morgenkåber / Nattøj / Pyjamas hos Care of Carl (15296311r)

Flanell Check Pyjamas Set Newton Plaid

Flannelpyjamas fra Polo Ralph Lauren. Med en kombination af klassisk engelsk stil og den amerikanske østkysts afslappede æstetik er varemærket blevet et symbol for autenticitet.

Kampagne
Mængde
0
Kampagnestart
Kampagne stopper
Fri fragt & fri retur
Størrelse: 
Antal: 
  • Om produktet
  • Om Polo Ralph Lauren
  • Specifikationer
  • Bedømmelser (0 stk)
  • Kontakt os
Oversigt

• Fremstillet i solid bomuldskvalitet.
• Skjorte som lukkes med knapper.
• Lomme på brystet med broderet logo.
• Bukser med elastikkant i taljen.
• To lommer samt gylp med knap.
• Stofmærke med logo ved linningen.

Pasform
Normal i størrelsen. Vi anbefaler, at du vælger din sædvanlige størrelse.

• Modellen på billedet er 185 cm, vejer 78 kg og bærer størrelse M.

Artikelnummer
15296311r
Produktets mål

Mål i cmSMLXLXXL
Ærmelængde8789929394
Brystvidde116123129136138
Taljevidde110118128132134
Længde7579797979
Talje7378828590
Inderben7575757574
Lårvidde6364677071
Knævidde4950545662
Fodvidde4143454755
Se hvordan vi måler og omregner størrelser »

Det som i 1967 startede som en slipsekollektion har i løbt af årene udviklet sig til en hel livsstil signeret Ralph Lauren. Polo Ralph Lauren-kollektionen er grundstenen i Ralph Laurens-kollektioner og kombinerer en tidløs og afslappet preppy still fra den amerikanske østkyst og IVY-league universiteterne med en mere klassisk og formel engelsk stil. Det er ikke at overdrive, hvis man siger at Ralph Lauren har været med til at definere den amerikanske stil og den såkaldte preppy stil.   

Med sit ikoniske logo med en polospiller på en hest, er Polo Ralph Lauren gået hen og blevet et verdenskendt varemærke og en favorit i mange mænds garderobe, hvad enten det er i form af den klassiske hvide oxford-skjorte, den kabelstrikkede trøje eller den karateristiske polotrøje.  

 

100% Bomuld
40 graders maskinvask.
Tåler blegning, men ikke blegning med klor.
Kan tørretumbles ved lav temperatur.
Strygning ved middelhøj temperatur.
Tåler rensning, men ikke stærkere rensevæsker end perklorethylen.
Farve: Grøn
Produceret i: Kina
Lev. art nr: 714705225
Lev. farve nr: 001
Bedømmelser (0 stk)
Skriv en bedømmelse »
Tak for din anmeldelse!
Kontakt os

Generelle spørgsmål
Du kan finde vores svar på de mest stillede spørgsmål her.

Telefon: 89 88 00 11
Hverdage kl 08.00-17.00.

Mail: info@careofcarl.dk
Vi besvarer din mail inden for 24 timer på hverdage.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.

Sweden

Norway

Denmark

Finland
Save my choice
Continue to Denmark »