Log ind

The Gigi Art Irish Linen Blazer Brown
The Gigi Art Irish Linen Blazer Brown
The Gigi Art Irish Linen Blazer Brown
The Gigi Art Irish Linen Blazer Brown
The Gigi Art Irish Linen Blazer Brown
The Gigi Art Irish Linen Blazer Brown
The Gigi Art Irish Linen Blazer Brown
The Gigi Art Irish Linen Blazer Brown
SHOP THE LOOK
The Gigi Art Irish Linen Blazer Brown i gruppen Tøj / Blazere & jakker / Enkeltradede blazere hos Care of Carl (15736511r)

Art Irish Linen Blazer Brown

Indfarvet blazer med smal pasform fra The Gigi, Boglioli-brødrenes nye projekt. Fremstillet i Italien i en let og luftig hørkvalitet, perfekt om sommeren.

INKLUSIV SKRÆDDERSERVICE
Vi dækker skrædderomkostninger op til 250 kr. Læs mere »

Produktet er udsolgt.

Se vores øvrige sortiment for lignende produkter.
Størrelse: 
Antal: 
  • Om produktet
  • Om The Gigi
  • Specifikationer
  • Bedømmelser (0 stk)
  • Kontakt os
Oversigt

• Tre knapper.
• Blazeren er uforet.

• To påsyede lommer samt en brystlomme.
• Tre paspolerede inderlommer.
• Opsprættede knaphuller ved ærmerne.

Pasform
• Smal pasform.
• Normal, vi anbefaler at du vælger din sædvanlige størrelse.

• Modellen på billedet er 185 cm, vejer 78 kg og bærer størrelse 48.

Er du i tvivl om hvordan du passer bedst muligt på din blazer? Læs vores 6 bedste tips til hvordan du tager hånd om dine blazere.
Artikelnummer
15736511r
Produktets mål

Mål i cm4648505254
Armlængde4445464646
Brystvidde98102106110112
Taljevidde9296100102106
Længde7172737474
Skuldermål4344454647
Se hvordan vi måler og omregner størrelser »

Efter at have forladt det velkendte italienske familieskrædderi Boglioli, ville brødrene Pierluigi ”Gigi” og Mario Boglioli lave noget nytænkende og banebrydende. Resultatet blev The Gigi. Med mottoet ”don’t look back” søger det konstant efter nye kreative løsninger og har altid blikket rettet mod fremtiden for klassisk konfektion og The Gigi.

100% Hør
Tåler ikke vask.
Tåler ikke blegning med klor.
Strygning ved lav temperatur.
Tåler rensning, men ikke stærkere rensevæsker end perklorethylen. Behandles nænsomt.
Farve: Brun
Nederst på ærmerne: Opsprættede knappehuller
Pasform: Smal
Produceret i: Italien
Slids: Dobbel
Lev. art nr: Art K603
Lev. farve nr: 400
Bedømmelser (0 stk)
Skriv en bedømmelse »
Tak for din anmeldelse!
Kontakt os

Generelle spørgsmål
Du kan finde vores svar på de mest stillede spørgsmål her.

Telefon: 89 88 00 11
Hverdage kl 08.00-17.00.

Mail: info@careofcarl.dk
Vi besvarer din mail inden for 24 timer på hverdage.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Denmark »