Log ind

KAN RETURNERES FREM TIL OG MED D. 7 JANUAR.
Tiger of Sweden Helmi Leather 3,5 cm Belt Light Brown
Tiger of Sweden Helmi Leather 3,5 cm Belt Light Brown
Tiger of Sweden Helmi Leather 3,5 cm Belt Light Brown
Tiger of Sweden Helmi Leather 3,5 cm Belt Light Brown
Tiger of Sweden Helmi Leather 3,5 cm Belt Light Brown
SHOP THE LOOK
Tiger of Sweden Helmi Leather 3,5 cm Belt Light Brown i gruppen Tilbehør / Bælter / Glatte bælter hos Care of Carl (13492011r)

Helmi Leather 3,5 cm Belt Light Brown

Læderbælte fra Tiger of Sweden. Fremstillet i Italien i læder,i en klassisk model og med et blankt metalspænde.
Kampagne
Mængde
0
Kampagnestart
Kampagne stopper
Fri fragt & fri retur
Størrelse: 
Antal: 
  • Om produktet
  • Om Tiger of Sweden
  • Specifikationer
  • Bedømmelser (0 stk)
  • Kontakt os
Oversigt

• 3,5 cm bredt.
• Metalspænde.

Er du usikker på hvilken type bælte du skal købe? Vi har lavet en guide, så du kan vælge det rette bælte til din stil.
Artikelnummer
13492011r
Produktets mål

Mål i cm859095105
Længde inderste hul879297107
Længde yderste hul97102107117
Totallængde (rem)102107112122
Bredde3,53,53,53,5
Længde spænde5,55,55,55,5
Bredde spænde4444
Se hvordan vi måler og omregner størrelser »

Det svenske mærke Tiger of Sweden begyndte sin historie i 1903 i den svenske by Uddevalla med skrædderne Markus Schwarmann og Hjalmar Nordström, som sammen begyndte at fremstille habitter. Fra starten fremstillede de udelukkende habitter, men i 1993 gennemgik mærket store forandringer og udviklede sit motto "a different cut". Tøjet fik et nyt design og man gjorde jakkesættet attraktivt igen. Fra at være blevet båret af bankmænd var det nu i stedet de mest populære musikere, som bar deres tøj. En ny æra var begyndt.

100% Læder
Farve: Brun
Produceret i: Italien
Lev. art nr: U49055040Z
Lev. farve nr: 10M
Bedømmelser (0 stk)
Skriv en bedømmelse »
Tak for din anmeldelse!
Kontakt os

Generelle spørgsmål
Du kan finde vores svar på de mest stillede spørgsmål her.

Telefon: 89 88 00 11
Hverdage kl 08.00-17.00.

Mail: info@careofcarl.dk
Vi besvarer din mail inden for 24 timer på hverdage.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Denmark »