Min side

Log ind

Tiger of Sweden Jabir Linen Blazer Black
Tiger of Sweden Jabir Linen Blazer Black
Tiger of Sweden Jabir Linen Blazer Black
Tiger of Sweden Jabir Linen Blazer Black
Tiger of Sweden Jabir Linen Blazer Black
Tiger of Sweden Jabir Linen Blazer Black
Tiger of Sweden Jabir Linen Blazer Black
Tiger of Sweden Jabir Linen Blazer Black
SHOP THE LOOK
Tiger of Sweden Jabir Linen Blazer Black i gruppen Tøj / Blazere & jakker / Enkeltradede blazere hos Care of Carl (15711811r)

Jabir Linen Blazer Black

Blazer i hør med tre knapper fra Oscar Jacobson. Fremstillet i en behagelig hørvævning og uforet for et bedre fald.

KAMPAGNE
Køb Tiger jakkesæt - Få en dragtpose

INKLUSIV SKRÆDDERSERVICE
Vi dækker skrædderomkostninger op til 250 kr. Læs mere »

Kampagne
Mængde
0
Kampagnestart
Kampagne stopper
Fri fragt & fri retur
Størrelse: 
Antal: 

Tilbehør

  • Om produktet
  • Om Tiger of Sweden
  • Specifikationer
  • Bedømmelser (0 stk)
  • Kontakt os
Oversigt

• To påsyede lommer foran.
• Tre knapper, hvor den øverste skjules af kant på revers.
• Åbne knaphuller ved ærmerne.

Pasform
• Normal i størrelsen, vi anbefaler at du vælger din normale størrelse.

• Modellen på billedet er 185 cm, vejer 78 kg og bærer størrelse 48.

Artikelnummer
15711811r
Produktets mål

Mål i cm48505254
Armlængde44444545
Brystvidde106110111118
Taljevidde9698103107
Længde7273,57576
Skuldermål45464748
Se hvordan vi måler og omregner størrelser »

Det svenske mærke Tiger of Sweden begyndte sin historie i 1903 i den svenske by Uddevalla med skrædderne Markus Schwarmann og Hjalmar Nordström, som sammen begyndte at fremstille habitter. Fra starten fremstillede de udelukkende habitter, men i 1993 gennemgik mærket store forandringer og udviklede sit motto "a different cut". Tøjet fik et nyt design og man gjorde jakkesættet attraktivt igen. Fra at være blevet båret af bankmænd var det nu i stedet de mest populære musikere, som bar deres tøj. En ny æra var begyndt.

100% Hør
Tåler ikke vask.
Tåler ikke blegning med klor.
Må ikke tørretumbles.
Strygning ved middelhøj temperatur.
Må ikke renses.
Farve: Sort
Nederst på ærmerne: Opsprættede knappehuller
Pasform: Smal
Produceret i: Tyrkiet
Slids: Ingen
Lev. art nr: T66543001
Lev. farve nr: 50
Bedømmelser (0 stk)
Skriv en bedømmelse »
Tak for din anmeldelse!
Kontakt os

Generelle spørgsmål
Du kan finde vores svar på de mest stillede spørgsmål her.

Telefon: 89 88 00 11
Hverdage kl 08.00-17.00.

Mail: info@careofcarl.dk
Vi besvarer din mail inden for 24 timer på hverdage.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.

Sweden

Norway

Denmark

Finland
Save my choice
Continue to Denmark »