Min side

Log ind

Tiger of Sweden Tordon Travel Trousers Blue
Tiger of Sweden Tordon Travel Trousers Blue
Tiger of Sweden Tordon Travel Trousers Blue
Tiger of Sweden Tordon Travel Trousers Blue
Tiger of Sweden Tordon Travel Trousers Blue
Tiger of Sweden Tordon Travel Trousers Blue
Tiger of Sweden Tordon Travel Trousers Blue
SHOP THE LOOK
Tiger of Sweden Tordon Travel Trousers Blue i gruppen Tøj / Bukser / Habitbukser hos Care of Carl (15711411r)

Tordon Travel Trousers Blue

Bukser med smal pasform fra Tiger of Sweden. Fremstillet i en blød kvalitet af uld og syntetiske fibre som gør at bukserne ikke krøller.

Kampagne
Mængde
0
Kampagnestart
Kampagne stopper
Fri fragt & fri retur
Størrelse: 
Antal: 

Tilbehør

  • Om produktet
  • Om Tiger of Sweden
  • Specifikationer
  • Bedømmelser (0 stk)
  • Kontakt os
Oversigt

• To skrå forlommer.
• Gylp med lynlås og hage

• To paspolerede baglommer.

Pasform
• Normal i størrelsen, vi anbefaler at du vælger din normale størrelse.

• Modellen på billedet er 188 cm, vejer 80 kg og bærer størrelse 48.

Hvad gør man når buksen sidder fint, men alligevel ikke helt perfekt fra starten? I Carl Magazine kommer vi med nogle enkle råd til skrædderforandringer som kan gøre, at buksen sidder som skåret på dig.
Artikelnummer
15711411r
Produktets mål

Mål i cm4648505254
Talje8286889298
Inderben7779818181
Lårvidde5860646668
Knævidde4142444546
Fodvidde3535363636
Se hvordan vi måler og omregner størrelser »

Det svenske mærke Tiger of Sweden begyndte sin historie i 1903 i den svenske by Uddevalla med skrædderne Markus Schwarmann og Hjalmar Nordström, som sammen begyndte at fremstille habitter. Fra starten fremstillede de udelukkende habitter, men i 1993 gennemgik mærket store forandringer og udviklede sit motto "a different cut". Tøjet fik et nyt design og man gjorde jakkesættet attraktivt igen. Fra at være blevet båret af bankmænd var det nu i stedet de mest populære musikere, som bar deres tøj. En ny æra var begyndt.

Yderstof: 54% Polyester, 44% Uld, 2% Elastan
For: 65% Polyester, 35% Bomuld
Tåler ikke vask.
Tåler ikke blegning med klor.
Må ikke tørretumbles.
Strygning ved lav temperatur.
Tåler rensning, men ikke stærkere rensevæsker end perklorethylen.
Farve: Blå
Pasform: Indsnævret
Produceret i: Rumænien
Lev. art nr: T66501001
Lev. farve nr: 208
Bedømmelser (0 stk)
Skriv en bedømmelse »
Tak for din anmeldelse!
Kontakt os

Generelle spørgsmål
Du kan finde vores svar på de mest stillede spørgsmål her.

Telefon: 89 88 00 11
Hverdage kl 08.00-17.00.

Mail: info@careofcarl.dk
Vi besvarer din mail inden for 24 timer på hverdage.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.

Sweden

Norway

Denmark

Finland
Save my choice
Continue to Denmark »