Log ind

Tiger of Sweden Tretton Adjusters Cotton Trousers Blue
Tiger of Sweden Tretton Adjusters Cotton Trousers Blue
Tiger of Sweden Tretton Adjusters Cotton Trousers Blue
Tiger of Sweden Tretton Adjusters Cotton Trousers Blue
Tiger of Sweden Tretton Adjusters Cotton Trousers Blue
Tiger of Sweden Tretton Adjusters Cotton Trousers Blue
Tiger of Sweden Tretton Adjusters Cotton Trousers Blue
Tiger of Sweden Tretton Adjusters Cotton Trousers Blue
SHOP THE LOOK
Tiger of Sweden Tretton Adjusters Cotton Trousers Blue i gruppen Tøj / Bukser / Chinos hos Care of Carl (15712311r)

Tretton Adjusters Cotton Trousers Blue

Chinos fra Tiger of Sweden. Fremstillet i en blød bomuldskvalitet i den typiske minimalistiske stil og høje kvalitet som Tiger of Sweden repræsenterer. 

Produktet er udsolgt.

Se vores øvrige sortiment for lignende produkter.
Størrelse: 
Antal: 
  • Om produktet
  • Om Tiger of Sweden
  • Specifikationer
  • Bedømmelser (0 stk)
  • Kontakt os
Oversigt

• Chinos fra Tiger of Sweden.
• Fremstillet i bomuld med stretch.
• Gylp med lynlås og hægte.
• Taljevidden kan justeres med spænde på begge sider.
• 3,5 cm fikseret fold på buksebenet. 

Pasform
• Normalhøjde talje. 
• Normal benvidde, fodvidde på 35 cm i str. 48.

• Normal i størrelsen, vi anbefaler at du vælger din normale størrelse.

• Modellen på billedet er 188 cm, vejer 80 kg og bærer størrelse 48.

Artikelnummer
15712311r
Produktets mål

Mål i cm46485052
Talje82868992
Inderben8383,58485
Lårvidde58616465
Knævidde42434445
Fodvidde34353535
Se hvordan vi måler og omregner størrelser »

Det svenske mærke Tiger of Sweden begyndte sin historie i 1903 i den svenske by Uddevalla med skrædderne Markus Schwarmann og Hjalmar Nordström, som sammen begyndte at fremstille habitter. Fra starten fremstillede de udelukkende habitter, men i 1993 gennemgik mærket store forandringer og udviklede sit motto "a different cut". Tøjet fik et nyt design og man gjorde jakkesættet attraktivt igen. Fra at være blevet båret af bankmænd var det nu i stedet de mest populære musikere, som bar deres tøj. En ny æra var begyndt.

Stof: 98% Bomuld, 2% Elastan
For: 100% Bomuld
Tåler ikke vask.
Tåler ikke blegning med klor.
Må ikke tørretumbles.
Strygning ved middelhøj temperatur.
Tåler rensning, men ikke stærkere rensevæsker end perklorethylen.
Farve: Blå
Pasform: Indsnævret
Produceret i: Rumænien
Lev. art nr: T66681001
Lev. farve nr: 250
Bedømmelser (0 stk)
Skriv en bedømmelse »
Tak for din anmeldelse!
Kontakt os

Generelle spørgsmål
Du kan finde vores svar på de mest stillede spørgsmål her.

Telefon: 89 88 00 11
Hverdage kl 08.00-17.00.

Mail: info@careofcarl.dk
Vi besvarer din mail inden for 24 timer på hverdage.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.

Sweden

Norway

Denmark

Finland
Save my choice
Continue to Denmark »