Log ind

SHOP THE LOOK
Tiger of Sweden Trevor Turn Up Pleated Chinos Army Green i gruppen Tøj / Bukser / Chinos hos Care of Carl (19284711r)

Trevor Turn Up Pleated Chinos Army Green

Chinos fra Tiger of Sweden, fremstillet i en bomuldsvævning med let stretch. For at give bukserne et ekstra twist, har den ene baglomme en klap, og et opsmøg ved foden på 4 cm.

Kampagne
Mængde
0
Kampagnestart
Kampagne stopper
Størrelse: 
Antal: 
  • Om produktet
  • Om Tiger of Sweden
  • Specifikationer
  • Bedømmelser (0 stk)
  • Kontakt os
Oversigt

• Lukkes med lynlås og knap.
• To skrå lommer foran. 
• To baglommer, den ene paspoleret den anden med klap.

Pasform
• Ankellang model i en lige pasform.
• Normal i størrelsen, vi anbefaler at du vælger din normale størrelse.

• Modellen på billedet er 188 cm, vejer 78 kg og bærer størrelse 48.

Artikelnummer
19284711r
Produktets mål

Mål i cm4648505254
Talje8286889298
Inderben7374757777
Lårvidde6264666768
Knævidde4848495052
Fodvidde3738393940
Se hvordan vi måler og omregner størrelser »

Det svenske mærke Tiger of Sweden begyndte sin historie i 1903 i den svenske by Uddevalla med skrædderne Markus Schwarmann og Hjalmar Nordström, som sammen begyndte at fremstille habitter. Fra starten fremstillede de udelukkende habitter, men i 1993 gennemgik mærket store forandringer og udviklede sit motto "a different cut". Tøjet fik et nyt design og man gjorde jakkesættet attraktivt igen. Fra at være blevet båret af bankmænd var det nu i stedet de mest populære musikere, som bar deres tøj. En ny æra var begyndt.

97% Bomuld, 3% Elastan
30 graders maskinvask. 30 graders maskinvask.
Tåler ikke blegning med klor. Tåler ikke blegning med klor.
Må ikke tørretumbles. Må ikke tørretumbles.
Strygning ved lav temperatur. Strygning ved lav temperatur.
Må ikke renses. Må ikke renses.
Farve: Grøn
Produceret i: Rumænien
Lev. art nr: T69275002
Lev. farve nr: 475
Bedømmelser (0 stk)
Skriv en bedømmelse »
Tak for din anmeldelse!
Kontakt os

Generelle spørgsmål
Du kan finde vores svar på de mest stillede spørgsmål her.

Telefon: 89 88 00 11
Hverdage kl 08.00-17.00.

Mail: info@careofcarl.dk
Vi besvarer din mail inden for 24 timer på hverdage.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Denmark »