Log ind

Tiger of Sweden Trolosa Double Pleated Linen Trousers Navy
Tiger of Sweden Trolosa Double Pleated Linen Trousers Navy
Tiger of Sweden Trolosa Double Pleated Linen Trousers Navy
Tiger of Sweden Trolosa Double Pleated Linen Trousers Navy
Tiger of Sweden Trolosa Double Pleated Linen Trousers Navy
Tiger of Sweden Trolosa Double Pleated Linen Trousers Navy
Tiger of Sweden Trolosa Double Pleated Linen Trousers Navy
SHOP THE LOOK
Tiger of Sweden Trolosa Double Pleated Linen Trousers Navy i gruppen Tøj / Bukser / Hørbukser hos Care of Carl (15712211r)

Trolosa Double Pleated Linen Trousers Navy

Bukser med lige pasform fra Tiger of Sweden. Fremstillet i en hørkvalitet med dobbelte frontlæg og høj talje fsom giver en dresset, bevidst og samtidig afslappet look.

Produktet er udsolgt.

Se vores øvrige sortiment for lignende produkter.
Størrelse: 
Antal: 
  • Om produktet
  • Om Tiger of Sweden
  • Specifikationer
  • Bedømmelser (0 stk)
  • Kontakt os
Oversigt

• To skrå forlommer.
• Gylp med lynlås og hage

• To paspolerede baglommer.
• Foret ved knæene - finere vævning på lårets inderside for bedre komfort.

Pasform
• 38 cm i fodvidde i str 48.
• Normal i størrelsen, vi anbefaler at du vælger din normale størrelse.

• Modellen på billedet er 185 cm, vejer 76 kg og bærer størrelse 48.

Hvad gør man når buksen sidder fint, men alligevel ikke helt perfekt fra starten? I Carl Magazine kommer vi med nogle enkle råd til skrædderforandringer som kan gøre, at buksen sidder som skåret på dig.
Artikelnummer
15712211r
Produktets mål

Mål i cm46485052
Talje80828690
Inderben78797980
Lårvidde64646668
Knævidde46485050
Fodvidde38383839
Se hvordan vi måler og omregner størrelser »

Det svenske mærke Tiger of Sweden begyndte sin historie i 1903 i den svenske by Uddevalla med skrædderne Markus Schwarmann og Hjalmar Nordström, som sammen begyndte at fremstille habitter. Fra starten fremstillede de udelukkende habitter, men i 1993 gennemgik mærket store forandringer og udviklede sit motto "a different cut". Tøjet fik et nyt design og man gjorde jakkesættet attraktivt igen. Fra at være blevet båret af bankmænd var det nu i stedet de mest populære musikere, som bar deres tøj. En ny æra var begyndt.

100% Hør
Tåler ikke vask.
Kun kemisk rensning.
Tåler ikke blegning med klor.
Må ikke tørretumbles.
Strygning ved middelhøj temperatur.
Tåler rensning, men ikke stærkere rensevæsker end perklorethylen.
Farve: Blå
Pasform: Lige
Produceret i: Rumænien
Lev. art nr: T66533002
Lev. farve nr: 284
Bedømmelser (0 stk)
Skriv en bedømmelse »
Tak for din anmeldelse!
Kontakt os

Generelle spørgsmål
Du kan finde vores svar på de mest stillede spørgsmål her.

Telefon: 89 88 00 11
Hverdage kl 08.00-17.00.

Mail: info@careofcarl.dk
Vi besvarer din mail inden for 24 timer på hverdage.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.

Sweden

Norway

Denmark

Finland
Save my choice
Continue to Denmark »