Log ind

Filippa K M. Christian Cool Wool Jacket Grey Melange
Filippa K M. Christian Cool Wool Jacket Grey Melange
Filippa K M. Christian Cool Wool Jacket Grey Melange
Filippa K M. Christian Cool Wool Jacket Grey Melange
Filippa K M. Christian Cool Wool Jacket Grey Melange
Filippa K M. Christian Cool Wool Jacket Grey Melange
Filippa K M. Christian Cool Wool Jacket Grey Melange
Filippa K M. Christian Cool Wool Jacket Grey Melange
Filippa K M. Christian Cool Wool Jacket Grey Melange i gruppen Tøj / Blazere & Jakker / Enkeltradede blazere hos Care of Carl (10794511r)

M. Christian Cool Wool Jacket Grey Melange

Kampagne
Mængde
0
Kampagnestart
Kampagne stopper
Størrelse: 
Antal: 

Forslag til tilbehør

Filippa K Christian Cool Wool Slacks Grey Melange
Grey Melange
Oversigt

• Habitjakke med én knap fra Filippa K.
• Smal pasform.
• Bukser som hører til er; Christian.
• Jakken er helforet, hvilket giver et behageligt blødt stof med en gennemført inderside.
• Tre lommer, hvoraf en er en brystlomme.
• Tre inderlommer, hvoraf to er med knapper.

Artikelnummer
10794511r
Størrelsestabel

Mål din favorit og sammenlign med målene herunder:

Mål i cm464850525456
Armlængde4646464646,547
Brystvidde96100102106110116
Taljevidde869096100102109
Længde707172737476
Skuldermål434445464749
Se hvordan vi måler og omregner størrelser »

Filippa K blev grundlagt med det formål at udvikle moderigtigt tøj med et rent design som man let skulle kunne bygge en garderobe op omkring, og som skulle have et langt perspektiv design- og kvalitetsmæssigt. Baseret på disse reelle behov tilbyder Filippa K tøj til den stilbevidste mand. 

Varemærket blev grundlagt i 1993 i Stockholm, Sverige, af blandt andre Filippa Knutsson, som har lagt navn til mærket. Deres første herrekollektion blev lanceret i 1998 og bygger på varemærkets grundværdier; stil, enkelthed og kvalitet.

Yderstof: 100% Uld
For: 50% Acetat, 50% Viskose
Tåler ikke vask.
Tåler ikke blegning med klor.
Må ikke tørretumbles.
Strygning ved middelhøj temperatur.
Tåler almindelig rensning.
Farve: Grå
Pasform: Smal
Produceret i: Portugal
Lev. art nr: 2-16-18020
Lev. farve nr: 91448
Bedømmelser 0/5 (0 bedømmelse)
Kontakt os

Generelle spørgsmål
Du kan finde vores svar på de mest stillede spørgsmål her.

Telefon: 89 88 00 11
Hverdage kl 08.00-17.00.

Mail: info@careofcarl.dk
Vi besvarer din mail inden for 24 timer på hverdage.