Log ind

Polo Ralph Lauren Clothing Suit Navy
Polo Ralph Lauren Clothing Suit Navy
Polo Ralph Lauren Clothing Suit Navy
Polo Ralph Lauren Clothing Suit Navy
Polo Ralph Lauren Clothing Suit Navy
Polo Ralph Lauren Clothing Suit Navy
Polo Ralph Lauren Clothing Suit Navy
Polo Ralph Lauren Clothing Suit Navy
Polo Ralph Lauren Clothing Suit Navy i gruppen Tøj / Jakkesæt hos Care of Carl (11410811r)

Clothing Suit Navy

Kampagne
Mængde
0
Kampagnestart
Kampagne stopper
Størrelse: 
Antal: 

Forslag til tilbehør

Polo Ralph Lauren Garment Bag
0
Polo Ralph Lauren Garment Hanger
0
Oversigt

• Uldjakkesæt med to knapper fra Polo Ralph Lauren Clothing. 
• Smal pasform.
• Halv canvas - påsyede mellemindlæg ved bryst og skuldrer giver en behagelig pasform.  
• Helforet blazer med god komfort og en gennemarbejdet inderside. 
• To frontlommer med flap og en brystlomme. 
• Fire paspolerede lommer indvendigt, hvoraf en er med knap. 

• Uldbukser med lynlås og pressefolder.
• Bukserne leveres i rå længde, som bør lægges op hos en skrædder. 
• To frontlommer og to baglommer med knapper.
• 37 cm i fodvidde i str 50, smalle ben.

Artikelnummer
11410811r
Størrelsestabel

Mål din favorit og sammenlign med målene herunder:

Mål i cm4648505254
Ærmelængde4546464646,5
Brystvidde9498104108114
Taljevidde869096100108
Længde7475767778
Skuldermål4445464749
Talje7680869097
Inderben94,594,594,59595
Lårvidde6062636668
Knævidde4345474850
Fodvidde3536373839
Se hvordan vi måler og omregner størrelser »

Det som i 1967 startede som en slipsekollektion har i løbt af årene udviklet sig til en hel livsstil signeret Ralph Lauren. Polo Ralph Lauren-kollektionen er grundstenen i Ralph Laurens-kollektioner og kombinerer en tidløs og afslappet preppy still fra den amerikanske østkyst og IVY-league universiteterne med en mere klassisk og formel engelsk stil. Det er ikke at overdrive, hvis man siger at Ralph Lauren har været med til at definere den amerikanske stil og den såkaldte preppy stil.   

Med sit ikoniske logo med en polospiller på en hest, er Polo Ralph Lauren gået hen og blevet et verdenskendt varemærke og en favorit i mange mænds garderobe, hvad enten det er i form af den klassiske hvide oxford-skjorte, den kabelstrikkede trøje eller den karateristiske polotrøje.  

 

Yderstof: 100% Uld
For: 100% Cupro
Tåler ikke vask.
Tåler ikke blegning med klor.
Må ikke tørretumbles.
Strygning ved lav temperatur.
Tåler almindelig rensning.
Farve: Blå
Pasform: Smal
Produceret i: Slovakiet
Slids: Dobbel
Lev. art nr: A52UL023W0107
Lev. farve nr: A4045
Bedømmelser 0/5 (0 bedømmelse)
Kontakt os

Generelle spørgsmål
Du kan finde vores svar på de mest stillede spørgsmål her.

Telefon: 89 88 00 11
Hverdage kl 08.00-17.00.

Mail: info@careofcarl.dk
Vi besvarer din mail inden for 24 timer på hverdage.