Min side

Log ind

Polo Ralph Lauren Morgan Herringbone Blazer Black/Cream
Polo Ralph Lauren Morgan Herringbone Blazer Black/Cream
Polo Ralph Lauren Morgan Herringbone Blazer Black/Cream
Polo Ralph Lauren Morgan Herringbone Blazer Black/Cream
Polo Ralph Lauren Morgan Herringbone Blazer Black/Cream
Polo Ralph Lauren Morgan Herringbone Blazer Black/Cream
Polo Ralph Lauren Morgan Herringbone Blazer Black/Cream
Polo Ralph Lauren Morgan Herringbone Blazer Black/Cream
SHOP THE LOOK
Polo Ralph Lauren Morgan Herringbone Blazer Black/Cream i gruppen Tøj / Blazere & jakker / Enkeltradede blazere hos Care of Carl (15269311r)

Morgan Herringbone Blazer Black/Cream

Sildebensmønstret tweedblazer med smal pasform fra Polo Ralph Lauren. Fremstillet i Portugal af en kraftig uldvævning, en stilfuld komponent i den velvalgte efterårsgarderobe,

KAMPAGNE
Køb Ralph Lauren jakkesæt, få en dragtpose

INKLUSIV SKRÆDDERSERVICE
Vi dækker skrædderomkostninger op til 250 kr. Læs mere »

Produktet er udsolgt.

Se vores øvrige sortiment for lignende produkter.
Størrelse: 
Antal: 
  • Om produktet
  • Om Polo Ralph Lauren
  • Specifikationer
  • Bedømmelser (0 stk)
  • Kontakt os
Oversigt

• Fremstillet i uld.
• Halvforet.
• To lommer foran med flap samt en brystlomme.
• To paspolerede inderlommer, hvoraf en med knap.
• Dobbelt slids.
• Fire knapper uden knaphuller ved ærmegab.

Pasform
• Smal pasform.
• Normal, vi anbefaler at du vælger din sædvanlige størrelse

• Modellen på billedet er 188 cm, vejer 78 kg og bærer størrelse US40 - EU50.

Er du i tvivl om hvordan du passer bedst muligt på din blazer? Læs vores 6 bedste tips til hvordan du tager hånd om dine blazere.
Artikelnummer
15269311r
Produktets mål

Mål i cm4850525456
Armlængde4445454546
Brystvidde100106110118126
Taljevidde9298104112118
Længde7475767879
Skuldermål4647484951
Se hvordan vi måler og omregner størrelser »

Det som i 1967 startede som en slipsekollektion har i løbt af årene udviklet sig til en hel livsstil signeret Ralph Lauren. Polo Ralph Lauren-kollektionen er grundstenen i Ralph Laurens-kollektioner og kombinerer en tidløs og afslappet preppy still fra den amerikanske østkyst og IVY-league universiteterne med en mere klassisk og formel engelsk stil. Det er ikke at overdrive, hvis man siger at Ralph Lauren har været med til at definere den amerikanske stil og den såkaldte preppy stil.   

Med sit ikoniske logo med en polospiller på en hest, er Polo Ralph Lauren gået hen og blevet et verdenskendt varemærke og en favorit i mange mænds garderobe, hvad enten det er i form af den klassiske hvide oxford-skjorte, den kabelstrikkede trøje eller den karakteristiske polotrøje.  

 

Yderstof: 69% Uld, 25% Polyamid, 3% Viskose, 2% Akryl, 1% Polyester
For: 100% Cupro
Tåler ikke vask.
Tåler ikke blegning med klor.
Må ikke tørretumbles.
Må ikke stryges.
Tåler rensning, men ikke stærkere rensevæsker end perklorethylen.
Farve: Beige
Nederst på ærmerne: Lukkede knappehuller
Pasform: Smal
Produceret i: Portugal
Slids: Dobbel
Lev. art nr: 715723224
Lev. farve nr: 001
Bedømmelser (0 stk)
Skriv en bedømmelse »
Tak for din anmeldelse!
Kontakt os

Generelle spørgsmål
Du kan finde vores svar på de mest stillede spørgsmål her.

Telefon: 89 88 00 11
Hverdage kl 08.00-17.00.

Mail: info@careofcarl.dk
Vi besvarer din mail inden for 24 timer på hverdage.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.

Sweden

Norway

Denmark

Finland
Save my choice
Continue to Denmark »