Min side

Log ind

BOSS Rice 3D Chinos Brown
BOSS Rice 3D Chinos Brown
BOSS Rice 3D Chinos Brown
BOSS Rice 3D Chinos Brown
BOSS Rice 3D Chinos Brown
BOSS Rice 3D Chinos Brown
BOSS Rice 3D Chinos Brown
SHOP THE LOOK
BOSS Rice 3D Chinos Brown i gruppen Tøj / Bukser / Chinos hos Care of Carl (15148911r)

Rice 3D Chinos Brown

Stilrene chinos med smal pasform fra BOSS. Bukserne er fremstillet i en stretchig bomuldskvalitet i en klassisk model med skrålommer og paspolerede baglommer.

Kampagne
Mængde
0
Kampagnestart
Kampagne stopper
Fri fragt & fri retur
Størrelse: 
Antal: 
  • Om produktet
  • Om BOSS
  • Specifikationer
  • Bedømmelser (0 stk)
  • Kontakt os
Oversigt

• Gylp med lynlås.
• To skrålommer samt to baglommer.
• Metalstykke med log ved højre baglomme.

Pasform
• Slim fit, smal pasform.
• 38 cm i fodvidde i str. 50, indsnævret ben.
• Normal i størrelsen, vi anbefaler at du vælger din sædvanlige størrelse.

• Modellen på billedet er 185 cm, vejer 78 kg og bærer størrelse 48.

Hvad gør man når buksen sidder fint, men alligevel ikke helt perfekt fra starten? I Carl Magazine kommer vi med nogle enkle råd til skrædderforandringer som kan gøre, at buksen sidder som skåret på dig.
Artikelnummer
15148911r
Produktets mål

Mål i cm464850525456
Talje818487909398
Inderben82,58383,58484,585
Lårvidde585960616264
Knævidde424344454649
Fodvidde363738394040
Se hvordan vi måler og omregner størrelser »

Som grundstenen i Hugo Boss' kollektioner består BOSS af moderne og sofistikeret tøj til mænd som vil udstråle en følelse tidløs og klassisk stil. Her finder du alt en karrieremennesket behøver, uanset om det er et klassisk jakkesæt til arbejdet, en smoking til galamiddagen eller mere afslappet tøj til fritiden.

97% Bomuld, 3% Elastan
30 graders maskinvask i halvfyldt maskine.
Tåler ikke blegning med klor.
Må ikke tørretumbles.
Strygning ved lav temperatur.
Tåler rensning, men ikke stærkere rensevæsker end perklorethylen.
Farve: Brun
Pasform: Smal
Produceret i: Rumænien
Lev. art nr: 50325936
Lev. farve nr: 202
Bedømmelser (0 stk)
Skriv en bedømmelse »
Tak for din anmeldelse!
Kontakt os

Generelle spørgsmål
Du kan finde vores svar på de mest stillede spørgsmål her.

Telefon: 89 88 00 11
Hverdage kl 08.00-17.00.

Mail: info@careofcarl.dk
Vi besvarer din mail inden for 24 timer på hverdage.