Log ind

Tiger of Sweden Ivano Leather Chino Belt 3,5 cm Black
Tiger of Sweden Ivano Leather Chino Belt 3,5 cm Black
Tiger of Sweden Ivano Leather Chino Belt 3,5 cm Black
Tiger of Sweden Ivano Leather Chino Belt 3,5 cm Black
Tiger of Sweden Ivano Leather Chino Belt 3,5 cm Black i gruppen Tilbehør / Bælter / Blanke bælter hos Care of Carl (10964411r)

Ivano Leather Chino Belt 3,5 cm Black

Produktet er udsolgt.

Se vores øvrige sortiment for lignende produkter.
Størrelse: 
Antal: 
Oversigt

• Bælte fra Tiger of Sweden.
• 3,5 cm bredt.
• Sølvfarvet bæltespænde.

Er du usikker på hvilken type bælte du skal købe? Vi har lavet en guide, så du kan vælge det rette bælte til din stil.


Mål din favorit og sammenlign med målene herunder

 

Mål i cm859095105
Længde innersta hål9096101106
Længde yttersta hål100106111116
Totallængde (rem)104110115120
Højde3,53,53,53,5
Længde spänne6,56,56,56,5
Højde spänne4444

 

Hvordan måler vi? Læs mere.

Artikelnummer
10964411r

Det svenske mærke Tiger of Sweden begyndte sin historie i 1903 i den svenske by Uddevalla med skrædderne Markus Schwarmann og Hjalmar Nordström, som sammen begyndte at fremstille habitter. Fra starten fremstillede de udelukkende habitter, men i 1993 gennemgik mærket store forandringer og udviklede sit motto "a different cut". Tøjet fik et nyt design og man gjorde jakkesættet attraktivt igen. Fra at være blevet båret af bankmænd var det nu i stedet de mest populære musikere, som bar deres tøj. En ny æra var begyndt.

Farve: Sort
Produceret i: Italien
Lev. art nr: U52795003
Lev. farve nr: 050
Bedømmelser 0/5 (0 bedømmelse)
Kontakt os

Generelle spørgsmål
Du kan finde vores svar på de mest stillede spørgsmål her.

Telefon: 89 88 00 11
Hverdage kl 08.00-17.00.

Mail: info@careofcarl.dk
Vi besvarer din mail inden for 24 timer på hverdage.