Log ind

Tiger of Sweden Thom Trousers Black
Tiger of Sweden Thom Trousers Black
Tiger of Sweden Thom Trousers Black
Tiger of Sweden Thom Trousers Black
Tiger of Sweden Thom Trousers Black
Tiger of Sweden Thom Trousers Black
Tiger of Sweden Thom Trousers Black
Tiger of Sweden Thom Trousers Black
Tiger of Sweden Thom Trousers Black i gruppen Tøj / Bukser / Habitbukser hos Care of Carl (11628111r)

Thom Trousers Black

Produktet er udsolgt.

Se vores øvrige sortiment for lignende produkter.
Størrelse: 
Antal: 
Oversigt

• Habitbukser i uld fra Tiger of Sweden.
• Passer sammen med jakken Norden.

• 40 cm i fodvidde i strl 50, lige model.
• Bukserne er med pressefolder og gylp med lynlås.

• To lommer fram samt tre passpolerte baklommer.

Hvad gør man når buksen sidder fint, men alligevel ikke helt perfekt fra starten? I Carl Magazine kommer vi med nogle enkle råd til skrædderforandringer som kan gøre, at buksen sidder som skåret på dig.
Artikelnummer
11628111r
Størrelsestabel

Mål din favorit og sammenlign med målene herunder:

Mål i cm4648505254
Talje8287909499
Inderben8081828384
Lårvidde6264666970
Knævidde4344454748
Fodvidde3939404040

Se hvordan vi måler og omregner størrelser »

Det svenske mærke Tiger of Sweden begyndte sin historie i 1903 i den svenske by Uddevalla med skrædderne Markus Schwarmann og Hjalmar Nordström, som sammen begyndte at fremstille habitter. Fra starten fremstillede de udelukkende habitter, men i 1993 gennemgik mærket store forandringer og udviklede sit motto "a different cut". Tøjet fik et nyt design og man gjorde jakkesættet attraktivt igen. Fra at være blevet båret af bankmænd var det nu i stedet de mest populære musikere, som bar deres tøj. En ny æra var begyndt.

Farve: Sort
Produceret i: Rumænien
Lev. art nr: T56431023Z
Lev. farve nr: 050
Bedømmelser 0/5 (0 bedømmelse)
Kontakt os

Generelle spørgsmål
Du kan finde vores svar på de mest stillede spørgsmål her.

Telefon: 89 88 00 11
Hverdage kl 08.00-17.00.

Mail: info@careofcarl.dk
Vi besvarer din mail inden for 24 timer på hverdage.