Log ind

SHOP THE LOOK
Tiger of Sweden Tretton Side Adjusters Pleated Trousers Navy Stripe i gruppen Tøj / Bukser / Habitbukser hos Care of Carl (19283711r)

Tretton Side Adjusters Pleated Trousers Navy Stripe

Justerbare bukser fra Tiger of Sweden. Fremstillet i en blød uldkvalitet i den typiske minimalistiske stil, og høje kvalitet,som mærket repræsenterer.

Kampagne
Mængde
0
Kampagnestart
Kampagne stopper
Størrelse: 
Antal: 
  • Om produktet
  • Om Tiger of Sweden
  • Specifikationer
  • Bedømmelser (0 stk)
  • Kontakt os
Oversigt

• Fremstillet i genanvendt polyester, uld og elastan.
• Gylp med lynlås og hægte.
• Taljevidden kan justeres med spænde på begge sider.
• To forlommer samt to baglommer.
• 3,5 cm fikseret fold på buksebenet.

Pasform
• Normal høj talje. 
• Smal pasform.
• Smal ved foden, fodvidde på 35 cm i str. 48.

• Normal i størrelsen, vi anbefaler at du vælger din normale størrelse.

• Modellen på billedet er 189 cm, vejer 81 kg og bærer størrelse 48.

Hvad gør man når buksen sidder fint, men alligevel ikke helt perfekt fra starten? I Carl Magazine kommer vi med nogle enkle råd til skrædderforandringer som kan gøre, at buksen sidder som skåret på dig.
Artikelnummer
19283711r
Produktets mål

Mål i cm4648505254
Talje8084909498
Inderben8285868788
Lårvidde5860646668
Knævidde4244454648
Fodvidde3535363636
Se hvordan vi måler og omregner størrelser »

Det svenske mærke Tiger of Sweden begyndte sin historie i 1903 i den svenske by Uddevalla med skrædderne Markus Schwarmann og Hjalmar Nordström, som sammen begyndte at fremstille habitter. Fra starten fremstillede de udelukkende habitter, men i 1993 gennemgik mærket store forandringer og udviklede sit motto "a different cut". Tøjet fik et nyt design og man gjorde jakkesættet attraktivt igen. Fra at være blevet båret af bankmænd var det nu i stedet de mest populære musikere, som bar deres tøj. En ny æra var begyndt.

54% Genanvendt polyester, 44% Uld, 2% Elastan
Tåler ikke vask. Tåler ikke vask.
Tåler ikke blegning med klor. Tåler ikke blegning med klor.
Må ikke tørretumbles. Må ikke tørretumbles.
Strygning ved lav temperatur. Strygning ved lav temperatur.
Tåler rensning, men ikke stærkere rensevæsker end perklorethylen. Tåler rensning, men ikke stærkere rensevæsker end perklorethylen.
Farve: Blå
Pasform: Indsnævret
Produceret i: Rumænien
Lev. art nr: T69210003
Lev. farve nr: 284
Bedømmelser (0 stk)
Skriv en bedømmelse »
Tak for din anmeldelse!
Kontakt os

Generelle spørgsmål
Du kan finde vores svar på de mest stillede spørgsmål her.

Telefon: 89 88 00 11
Hverdage kl 08.00-17.00.

Mail: info@careofcarl.dk
Vi besvarer din mail inden for 24 timer på hverdage.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Denmark »