Log ind

Crockett & Jones Belt 3,2 cm Black Calf
Crockett & Jones Belt 3,2 cm Black Calf
Crockett & Jones Belt 3,2 cm Black Calf
Crockett & Jones Belt 3,2 cm Black Calf
Crockett & Jones Belt 3,2 cm Black Calf i gruppen Tilbehør / Bælter / Blanke bælter hos Care of Carl (12051711r)

Belt 3,2 cm Black Calf

Kampagne
Mængde
0
Kampagnestart
Kampagne stopper
Fri fragt & fri retur
Størrelse: 
Antal: 
Oversigt

• Læderbælte fra britiske Crocket & Jones.
• Crocket & Jones har mere end 100 års erfaring i fremstilling af højkvalitative sko og deres bælter, kvaliteten og detaljegraden er vedvarande.. 
• Fremstillet i Italien.
• Læderet udvælges fra nogle af Europas fornemmeste garverier.

• Forkromet spænde i messing, med finish lavet i hånden.
• 3,2 cm bredt.


Artikelnummer
12051711r
Størrelsestabel

Størrelsestabel

Mål i cm32tum/80cm34tum/85cm36tum/90cm38tum/95cm
Længde inderste hul80858994
Længde yderste hul9095100105
Totallængde (rem)96101106111
Højde3,23,23,23,2
Længde spænde4,54,54,54,5
Højde spænde3,93,93,93,9

Hvordan måler vi? Læs mere.

I Northampton, i hjertet af Englands skodistrikt, blev Crockett & Jones etableret i 1879 af de to kompagnoner, Charles Jones og Sir James Crockett. Begge havde de en enorm passion for fremstilling af klassiske herresko og deres kerneværdier byggede på høj kvalitet, omhyggelighed, holdbarhed og komfort - noget som den nuværende generation af Jones' stadig holder fast i. Med 130 års erfaring er Crockett & Jones en sværvægter inden for produktion har klassiske herresko og køber man et par sko fra Crockett & Jones er man altid sikker på både at få design og kvalitet i topklasse.    

Se vores MTO'er som vi eksklusivt har fået lavet i samarbejde med Crockett & Jones »

Farve: Sort
Produceret i: Italien
Lev. art nr: 9945
Lev. farve nr: 12
Bedømmelser 0/5 (0 bedømmelse)
Kontakt os

Generelle spørgsmål
Du kan finde vores svar på de mest stillede spørgsmål her.

Telefon: 89 88 00 11
Hverdage kl 08.00-17.00.

Mail: info@careofcarl.dk
Vi besvarer din mail inden for 24 timer på hverdage.