Log ind

KAN RETURNERES FREM TIL OG MED D. 7 JANUAR.
Tiger of Sweden Tarine Cropt Pleated Trousers Navy
Tiger of Sweden Tarine Cropt Pleated Trousers Navy
Tiger of Sweden Tarine Cropt Pleated Trousers Navy
Tiger of Sweden Tarine Cropt Pleated Trousers Navy
Tiger of Sweden Tarine Cropt Pleated Trousers Navy
Tiger of Sweden Tarine Cropt Pleated Trousers Navy
Tiger of Sweden Tarine Cropt Pleated Trousers Navy
SHOP THE LOOK
Tiger of Sweden Tarine Cropt Pleated Trousers Navy i gruppen Tøj / Bukser / Pæne bukser hos Care of Carl (16638411r)

Tarine Cropt Pleated Trousers Navy

Bukser fra Tiger of Sweden med en lidt kortere benlængde. Fremstillet i en glat uldblanding; En stilren buks med et twist.

INKLUSIV SKRÆDDERSERVICE
Vi dækker skrædderomkostninger op til 250 kr. Læs mere »

Kampagne
Mængde
0
Kampagnestart
Kampagne stopper
Fri fragt & fri retur
Størrelse: 
Antal: 
  • Om produktet
  • Om Tiger of Sweden
  • Specifikationer
  • Bedømmelser (0 stk)
  • Kontakt os
Oversigt

• To skrå forlommer.
• Gylp med lynlås og hægte.

• To paspoleret baglommer med knap.

Pasform
• Lidt kortere i benlængden.
• Normal i størrelsen, vi anbefaler at du vælger din normale størrelse.

• Modellen på billedet er 186 cm, vejer 78 kg og bærer størrelse 48.

Hvad gør man når buksen sidder fint, men alligevel ikke helt perfekt fra starten? I Carl Magazine kommer vi med nogle enkle råd til skrædderforandringer som kan gøre, at buksen sidder som skåret på dig.
Artikelnummer
16638411r
Produktets mål

Mål i cm46485052
Talje82869092
Inderben71717273
Lårvidde66667072
Knævidde50505252
Fodvidde36363839
Se hvordan vi måler og omregner størrelser »

Det svenske mærke Tiger of Sweden begyndte sin historie i 1903 i den svenske by Uddevalla med skrædderne Markus Schwarmann og Hjalmar Nordström, som sammen begyndte at fremstille habitter. Fra starten fremstillede de udelukkende habitter, men i 1993 gennemgik mærket store forandringer og udviklede sit motto "a different cut". Tøjet fik et nyt design og man gjorde jakkesættet attraktivt igen. Fra at være blevet båret af bankmænd var det nu i stedet de mest populære musikere, som bar deres tøj. En ny æra var begyndt.

54% Polyester, 44% Uld, 2% Elastan
Tåler ikke vask.
Tåler ikke blegning med klor.
Må ikke tørretumbles.
Strygning ved lav temperatur.
Tåler rensning, men ikke stærkere rensevæsker end perklorethylen.
Farve: Blå
Produceret i: Rumænien
Lev. art nr: T67174003
Lev. farve nr: 209
Bedømmelser (0 stk)
Skriv en bedømmelse »
Tak for din anmeldelse!
Kontakt os

Generelle spørgsmål
Du kan finde vores svar på de mest stillede spørgsmål her.

Telefon: 89 88 00 11
Hverdage kl 08.00-17.00.

Mail: info@careofcarl.dk
Vi besvarer din mail inden for 24 timer på hverdage.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Denmark »