Log ind

SHOP THE LOOK
Tiger of Sweden Tillman Checked Trousers Beige i gruppen Tøj / Bukser / Pæne bukser hos Care of Carl (19285111r)

Tillman Checked Trousers Beige

Bukser med smal pasform fra Tiger of Sweden. Fremstillet i en tynd og fin uld- og polyesterblanding. Stilsikre bukser der stikker ud fra hverdagsgarderoben.


INKLUSIV SKRÆDDERSERVICE
Vi dækker skrædderomkostninger op til 250 kr. Læs mere »

Kampagne
Mængde
0
Kampagnestart
Kampagne stopper
Størrelse: 
Antal: 
  • Om produktet
  • Om Tiger of Sweden
  • Specifikationer
  • Bedømmelser (0 stk)
  • Kontakt os
Oversigt

• To skrå forlommer.
• Gylp med lynlås og hægte.

• To paspolerede baglommer med knap.
• Buksefold på 4 cm.

Pasform
• Normal i størrelsen, vi anbefaler at du vælger din normale størrelse.

• Modellen på billedet er 186 cm, vejer 78 kg og bærer størrelse 50.

Hvad gør man når buksen sidder fint, men alligevel ikke helt perfekt fra starten? I Carl Magazine kommer vi med nogle enkle råd til skrædderforandringer som kan gøre, at buksen sidder som skåret på dig.
Artikelnummer
19285111r
Produktets mål

Mål i cm4648505254
Talje8286889298
Inderben7779818181
Lårvidde5860646668
Knævidde4142444546
Fodvidde3535363636
Se hvordan vi måler og omregner størrelser »

Det svenske mærke Tiger of Sweden begyndte sin historie i 1903 i den svenske by Uddevalla med skrædderne Markus Schwarmann og Hjalmar Nordström, som sammen begyndte at fremstille habitter. Fra starten fremstillede de udelukkende habitter, men i 1993 gennemgik mærket store forandringer og udviklede sit motto "a different cut". Tøjet fik et nyt design og man gjorde jakkesættet attraktivt igen. Fra at være blevet båret af bankmænd var det nu i stedet de mest populære musikere, som bar deres tøj. En ny æra var begyndt.

55% Polyester, 45% Uld
30 graders maskinvask i halvfyldt maskine. 30 graders maskinvask i halvfyldt maskine.
Tåler ikke blegning med klor. Tåler ikke blegning med klor.
Må ikke tørretumbles. Må ikke tørretumbles.
Strygning ved middelhøj temperatur. Strygning ved middelhøj temperatur.
Må ikke renses. Må ikke renses.
Farve: Brun
Produceret i: Rumænien
Lev. art nr: T69317003
Lev. farve nr: 14P
Bedømmelser (0 stk)
Skriv en bedømmelse »
Tak for din anmeldelse!
Kontakt os

Generelle spørgsmål
Du kan finde vores svar på de mest stillede spørgsmål her.

Telefon: 89 88 00 11
Hverdage kl 08.00-17.00.

Mail: info@careofcarl.dk
Vi besvarer din mail inden for 24 timer på hverdage.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Denmark »