Min side

Log ind

Tiger of Sweden Transit Chino Black
Tiger of Sweden Transit Chino Black
Tiger of Sweden Transit Chino Black
Tiger of Sweden Transit Chino Black
Tiger of Sweden Transit Chino Black
Tiger of Sweden Transit Chino Black
Tiger of Sweden Transit Chino Black
Tiger of Sweden Transit Chino Black
SHOP THE LOOK
Tiger of Sweden Transit Chino Black i gruppen Tøj / Bukser / Chinos hos Care of Carl (14793411r)

Transit Chino Black

Chinos fra Tiger of Sweden, fremstillet i en let bomuldskvalitet med stretch. Enkelt design med to skrå lommer foran samt to paspolerede baglommer.

Kampagne
Mængde
0
Kampagnestart
Kampagne stopper
Fri fragt & fri retur
Størrelse: 
Antal: 
  • Om produktet
  • Om Tiger of Sweden
  • Specifikationer
  • Bedømmelser (0 stk)
  • Kontakt os
Oversigt

• Chinos fra Tiger of Sweden.
• Lukkes med lynlås og knapper.

• To skrå lommer foran. 
• To paspolerede baglommer.

Pasform
• Normal i størrelsen, vi anbefaler at du vælger din normale størrelse.

• Modellen på billedet er 185 cm, vejer 78 kg og bærer størrelse 48.

Hvad gør man når buksen sidder fint, men alligevel ikke helt perfekt fra starten? I Carl Magazine kommer vi med nogle enkle råd til skrædderforandringer som kan gøre, at buksen sidder som skåret på dig.
Artikelnummer
14793411r
Produktets mål

Mål i cm4648505254
Talje8084869093
Inderben8484858686
Lårvidde5858606264
Knævidde3939424545
Fodvidde3233343435
Se hvordan vi måler og omregner størrelser »

Det svenske mærke Tiger of Sweden begyndte sin historie i 1903 i den svenske by Uddevalla med skrædderne Markus Schwarmann og Hjalmar Nordström, som sammen begyndte at fremstille habitter. Fra starten fremstillede de udelukkende habitter, men i 1993 gennemgik mærket store forandringer og udviklede sit motto "a different cut". Tøjet fik et nyt design og man gjorde jakkesættet attraktivt igen. Fra at være blevet båret af bankmænd var det nu i stedet de mest populære musikere, som bar deres tøj. En ny æra var begyndt.

98% Bomuld, 2% Elastan
40 graders maskinvask.
Tåler ikke blegning med klor.
Må ikke tørretumbles.
Strygning ved middelhøj temperatur.
Tåler rensning, men ikke stærkere rensevæsker end perklorethylen.
Farve: Sort
Pasform: Indsnævret
Produceret i: Italien
Lev. art nr: T61891017Z
Lev. farve nr: 50
Bedømmelser (0 stk)
Skriv en bedømmelse »
Tak for din anmeldelse!
Kontakt os

Generelle spørgsmål
Du kan finde vores svar på de mest stillede spørgsmål her.

Telefon: 89 88 00 11
Hverdage kl 08.00-17.00.

Mail: info@careofcarl.dk
Vi besvarer din mail inden for 24 timer på hverdage.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.

Sweden

Norway

Denmark

Finland
Save my choice
Continue to Denmark »