
Tre måder at klæde sig på i overgangsperioden
Tekst: Mikael Vallin
Foto: Ted Olsson
FLYVERJAKKE I AFSLAPPET VELKLÆDT STIL


En jakke, der kombinerer elegancen fra en ruskindsjakke og en strikket blazers afslappede udtryk, bliver den perfekte base i denne kombination, hvor skoene er toneangivende. Med en paraply i tasken er du dækket ind, hvis der pludselig kommer en byge.
BLAZEREN SOM OVERTØJ


Denne tid på året er perfekt til at bruge lidt grovere blazere som overtøj. En lyseblå oxfordskjorte af høj kvalitet er rigtig flot kombineret med Tod's Cassetta, som er en skøn blanding af sneakers og chukka boots. Med et tørklæde får du ekstra varme, hvis blæsten bliver for kold.
VEST OG TRØJE


Vesten gør som altid sit indtog i garderoben på denne tid af året. Et rigtig godt supplement over en striktrøje, hvor kombinationen giver et meget velklædt stiludtryk, som stadig er meget anvendeligt.
Vil du fortsætte hvor du var?
Kunderådgivning
Chat

Generelle spørgsmål
I uge 27 har vi begrænsede åbningstider på telefon. Venligst send en e-mail til [email protected]
Du kan finde vores svar på de mest stillede spørgsmål her.
Vi besvarer din mail inden for 24 timer på hverdage.
Personlig stilrådgivning
Vi tilbyder i øjeblikket personlig stilrådgivning både via digitale og fysiske kundemøder i forbindelse med vores hovedkontor i Borås, Sverige.
Hvis du er interesseret og vil booke en tid med vores personal shopper, send en e-mail til [email protected], hvor du også angiver, om du ønsker et digitalt eller fysisk møde. Vi vender tilbage med flere detaljer og forslag til tider.
Vores stilrådgivere ser frem til at hjælpe dig med at opdatere din garderobe og investere i kvalitetsklæder, der holder over tid!