41%
Klik for at forstørre
Herre | Jakkesæt | Morris | Prestige Suit Navy
Klik for at forstørre
Herre | Jakkesæt | Morris | Prestige Suit Navy
Klik for at forstørre
Herre | Jakkesæt | Morris | Prestige Suit Navy
Klik for at forstørre
Herre | Jakkesæt | Morris | Prestige Suit Navy
Klik for at forstørre
Herre | Jakkesæt | Morris | Prestige Suit Navy
Klik for at forstørre
Herre | Jakkesæt | Morris | Prestige Suit Navy

Flere alternativer?

Prestige Suit Navy

Ordinary pris 5 298,- Nedsat pris 3 139,-
1-3 arbejdsdage
Jakke :
Bukser :
56
Laveste pris de seneste 30 dage inden prisnedsættelse: 3499,-

Denne model bestilles fra vores leverandør og har en forventet leveringstid på 2–3 uger.

Find den rigtige størrelse

Normal i størrelsen. Vi anbefaler at du vælger din normale størrelse.
tape-measure

Hvorfor skal jeg handle på Care of Carl?

Fri fragt over 499;-
Sendes indenfor 1-3 dage
Fri retur
Dette produkt kan du sælge som Pre-owned
Dette produkt kan du sælge som Pre-owned. Pre-owned er holdbare produkter af høj kvalitet, du kan anvende igen og igen. Til pre-owned
Om produktet
Jakkesæt med to knapper fra Morris Heritage. En kollektion med stor fokus på håndværk og valg af materiale. Dette jakkesæt er fremstillet i uld, signeret Vitale Barberis Canonico, en italiensk stofproducent.
  • Oversigt

    Jakke
    • Jakken er uforet, som giver et flot fald.
    • Tre forlommer med klap samt en brystlomme.
    • To paspolerede inderlommer.
    • Fire knapper med åbne knappehul ved ærmegab.
    • Dobbelt slids.
    Bukser
    • Knæforede bukser - finere væv på indersiden af låret for øget komfort.
    • Gylp med lynlås samt knap og hægte.
    • Pressefolder.
    • To skrå forlommer samt to paspolerede baglommer med knap.

    Materiale:
    100% uld

    Pasform

    • Smal
    • Normal i størrelsen. Vi anbefaler at du vælger din normale størrelse.



    Artikelnummer
    SA000339
  • produktets mål
    Mål i cm464850525456
    Ærmelængde444545474748
    Brystvidde98102106110110114
    Taljevidde929498102104104
    Længde737475778080
    Skuldermål424344454545
    Talje8286889298102
    Inderben788081838384
    Lårvidde606262666870
    Knævidde444445484849
    Fodvidde343436383939
    Se hvordan vi måler og omregner størrelser »
  • Specifikationer
  • Om Morris
  • Levering & retur
  • Producentinformation
4.70/5 5163 Bedømmelser

Smooth, efficient and easy

Christian P

2026-10-23

Køber

2026-10-14

Lækre produkter og hurtig afsendelse

Thomas L

2026-10-21

Køber

2026-10-12

Tramarossa laver fantastiske jeans

Chris P

2026-10-16

Køber

2026-10-07

Meget professionelt - De lever absolut op til deres top top kvaliteter

Kasper Ø

2026-10-08

Køber

2026-09-29

Rigtig god kvalitet

Mie V

2026-10-02

Køber

2026-09-23

Super cardigan, lækker kvalitet. Let at finde ud af, hvilken størrelse, jeg skulle bruge, med hjælp fra størrelsesguiden på siden. Anbefalet!

Jens Ø

2026-09-23

Køber

2026-09-14

Hurtig modtagelse af varer

2026-09-20

Køber

2026-09-11

Meget professionelt i alle led👍

Henriette B

2026-09-19

Køber

2026-09-10

Super kvalitet, dejlig blød og sidder perfekt

Nicolai B

2026-09-18

Køber

2026-09-08

Hurtig levering. - Top service

Per V

2026-09-14

Køber

2026-09-04

Fint pakket ind.

Pia P

2026-09-09

Køber

2026-08-31

Gode produkter til rimelige priser. Forsendelsen fungerer fremragende 👍😄

Kristian H

2026-08-23

Køber

2026-08-14

super hurtig levering.

Steffen S

2026-08-20

Køber

2026-08-10

Alt fungerede perfekt som sædvanlig 👏

Vibeke K

2026-08-19

Køber

2026-06-22

siten fungerede supergodt

Trine H

2026-08-19

Køber

2026-08-10

Som altid en exceptionel oplevelse👍🏻

William F

2026-08-15

Køber

2026-08-06

Hurtig levering og tasken jeg købte i læder var helt som ønsket

Dennis F

2026-08-15

Køber

2026-08-06

Virkelig tjekket kundeoplevelse.

William P

2026-08-06

Køber

2026-07-28

Lækkert kvalitet

Mark U

2026-08-05

Køber

2026-07-27

Alt fungerede som det skulle.

Kristoffer E

2026-07-31

Køber

2026-07-22

Super nemt, god service.

Bo C

2026-07-23

Køber

2026-07-14

Hurtig levering, lækker emballage og let returnering 👌 Bedste herre shop online

Bo S

2026-07-23

Køber

2026-07-14

Eminent- godt udvalg og hurtig levering

Henrik A

2026-07-14

Køber

2026-07-05

Som altid perfekt 💫🫶

Henrik A

2026-07-12

Køber

2026-07-03

Super hurtig levering 👍🏻

Jens H

2026-07-10

Køber

2026-07-01

Effektivt hurtigt og let at returnere dele af ordren

Jens L

2026-07-10

Køber

2026-07-01

Den er perfekt

2026-07-08

Køber

2026-06-29

Super hurtig levering. Følelsen af en personlig shoppingoplevelse, som altid.

Johan Nicolai H

2026-06-12

Køber

2026-06-03