Log ind

Loake 1880 Henry Leather Belt 3,3 cm Dark Brown
Loake 1880 Henry Leather Belt 3,3 cm Dark Brown
Loake 1880 Henry Leather Belt 3,3 cm Dark Brown
Loake 1880 Henry Leather Belt 3,3 cm Dark Brown
Loake 1880 Henry Leather Belt 3,3 cm Dark Brown
Loake 1880 Henry Leather Belt 3,3 cm Dark Brown i gruppen Tilbehør / Bælter / Blanke bælter hos Care of Carl (11631911r)

Henry Leather Belt 3,3 cm Dark Brown

Kampagne
Mængde
0
Kampagnestart
Kampagne stopper
Fri fragt & fri retur
Størrelse: 
Antal: 

Forslag til tilbehør

Oversigt

• Læderbælte fra Loake 1880.
• Fremstillet i England.
• Bæltet har samme nuance som oxfordskoen: Aldwych Oxford Dark Brown Calf.

• Børstet, sølvfarvet bælstespænde.
• 3,3 cm bredt.

Er du usikker på hvilken type bælte du skal købe? Vi har lavet en guide, så du kan vælge det rette bælte til din stil.
Artikelnummer
11631911r
Størrelsestabel

Størrelsestabel

Mål i cm859095100
Længde inderste hul869196101
Længde yderste hul96101106111
Totallængde (rem)101106111116
Højde3,33,33,33,3
Længde spænde5,55,55,55,5
Højde spænde4,54,54,54,5

Se hvordan vi måler og omregner størrelser »

Loake 1880 er Loakes premiumkollektion, hvor der lægges ekstra stort fokus på materialevalg og kvalitet. I kollektionen forvalter man firmaets over 100 år lange historie med at fremstille håndlavede, randsyede sko og man går ikke på kompromis med noget. Firmaet blev grundlagt i Kettering, England i 1880 af brødrene John, Thomas og William Loake og har gennem årene fremstillet mere end 50 millioner par randsyede sko. 

Den samlede produktionstid på et par sko fra Loake 1880 er hele 8 uger, hvor hver sko laves med en goodyear welted-kontruktion, hvilket betyder at skoene er syede med en randsøm og fremstilles af de bedste materialer og metoder tilgængeligt.

100% Læder
Farve: Brun
Produceret i: Storbritannien
Lev. art nr: HENRY
Lev. farve nr: DKBRN
Bedømmelser 0/5 (0 bedømmelse)
Kontakt os

Generelle spørgsmål
Du kan finde vores svar på de mest stillede spørgsmål her.

Telefon: 89 88 00 11
Hverdage kl 08.00-17.00.

Mail: info@careofcarl.dk
Vi besvarer din mail inden for 24 timer på hverdage.